• Rockanje knokt zich naar winst op SCO

  • Na de moeizame overwinning tegen NTVV stond nu SCO’63 op het programma. Gezien de huidige vorm een pittige tegenstander, want de Spijkenissers hebben een paar sterke en vaardige aanvallers lopen. Zoals ook vandaag zou blijken, binnen 30 minuten stond Rockanje al met 0-3 achter. Al had Rockanje ook al via Ali Asadi en Dion van Orselen prima mogelijkheden gehad maar door teveel onnodig balverlies maakten de oranjehemden het zichzelf erg lastig. Pas na het inbrengen van Jasper Vermeer kantelde de wedstrijd, zijn strijd en passie was precies wat Rockanje nodig had. Zo wist Rockanje via een penalty terug in de wedstrijd te komen, Sven Groenenboom benutte deze vlak voor rust. Gezien de wedstrijd een prima opsteker om de kleedkamer op te zoeken.

    Rockanje kwam de tweede helft een stuk beter uit de kleedkamer en liet gelijk zien dat ze het niet op hadden gegeven. Maar er moest wel rekening worden gehouden met de snelle en gevaarlijke spitsen van SCO, elk foutje straffen ze af. Maar er werden erg weinig foutjes gemaakt in de tweede helft, de focus stond weer op het winnen van deze wedstrijd. Zo maakte Ali Asadi in de 65e minuut de 2-3, hij kreeg deze bal op een presenteerblaadje van Tim van Mourik. Na deze aansluitingstreffer was het geloof weer helemaal terug en ging Rockanje met de net ingevallen Thomas Looij vol voor de winst. Zo kwam Rockanje via Tim van Mourik in de 83e minuut en weer op aangeven van Dion op 3-3. Maar dit was nog niet genoeg voor de Oranjehemden en ging het de laatste fase nog vol voor de winst. Maar pas in de 93e minuut werd de bevrijdende 4-3 gemaakt. Dion van Orselen maakte een schitterende pass van Thomas Looij keurig af, al maakte Ali het nog wat lastig. Hij liep eigenlijk in de weg en in buitenspel positie maar bleef gelukkig van de bal af waardoor het geen buitenspel was. De vreugde was groot en terwijl iedereen op zijn tandvlees liep gaf dit weer een extra boost om de wedstrijd over de streep te trekken. Helaas werd het nog even wat onrustig langs de lijn maar er gebeurde verder niks meer en won Rockanje deze heroïsche wedstrijd. Zo smaakt dat biertje na de wedstrijd extra lekker.

    Op naar volgende week, dan mogen we uit naar Melissant en dat belooft ook weer een spektakel te worden.

    Opstelling: R. vd Meiden, B. den Toom, M. Schruijer, T. van Mourik, T. Herkenraad, D. Nijkamp( J. Stout 65), R. Ritman( J. Vermeer 34), D. van Orselen , L. Melching( T. Looij 65), S. Groenenboom( M. Poldervaart 95), A. Asadi( J. Vaags 95)